Barion Pixel
HUEN

Kezdőoldal

Scharnitzky Péter
2012. március 7.

A BBO-n láttam... – Egyszínű beszorítás ellenjátékosként

A BBO-n belekukkantottam egy izraeli csapatmérkőzésbe (Bareket Ilan–Israel Juniors), és egy ritka technikai fogásnak lehettem tanúja: egyszínű beszorítás ellenjátékosként. Úgy történt, hogy...      
Kuttner György
2012. március 6.

Vb 1937, Budapest (II.) – Ladies last!

Bizonyára nem kerülte el a kedves olvasó figyelmét legutóbbi cikkünkben a többes szám használata a juniusi, nemzetközi bridzsrendezvénnyel kapcsolatban. Hiszen most végre alkalom fog nyílni, hogy a magyar női válogatott is induljon világbajnokságon. Eddig sajnos a magyar vezérek nem tudták, hogy a hölgyek versenyei is fontosak, és az ő révükön is lehet nagyszerű nemzetközi sikereket elérni.
Gulyás Dániel
2012. március 3.

Mit lát a gömb? – Magyar Kupa 5. játékhét

Hatalmas meglepetéssel indult a kieséses szakasz: nem védheti meg címét a Vakrandi! Annyira vakok voltunk mi is, hogy ezt nem láttuk a gömbben, sajnos, de igyekszünk javítani! Továbbra is minden szinten jósolunk, Magyar Kupa, Budapest Kupa, Káró Kupa, hadd szóljon!  
Gulyás Dániel
2012. február 26.

Mit lát a gömb? – Magyar Kupa 4. játékhét

Véget értek a selejtezők a Magyar Kupában, kezdődik a kieséses szakasz, mostantól egye több az igazi izgalom! A Magyar Kupában 32 csapat folytatja, a mostani körben még egy nap alatt eldőlnek a meccsek, azután már 64 leosztásos találkozók következnek, a Káró Kupában egy nap két ellenfél vár a csapatokra. Lássuk, mit mond a gömb!
Kuttner György
2012. február 21.

Játszóterek (I.) – Az IF zenés kávéház

Hofi (Hoffmann Tamás) szereti a társasjátékokat. Táskájában mindig van néhány kipróbálandó. Öt évvel ezelőtt aztán úgy vélte, maga is képes létrehozni ilyet. Az új társast pedig bridzsklubnak nevezte el. Az ötlet nem tűnt különlegesnek, sokan megpróbálták már, többnyire konyha- és nappali szoba asztalaikhoz ültetve versenyző ismerőseiket. Tamásnak azonban kapóra jött, hogy édesapja, az örökifjú Hofi (Hoffmann György) már különlegesnek számító vállalkozásainak sorába bekerült a kávézó. Új sorozatunkban feltérképezzük a bridzsklubokat; betérünk mindenhova, ahol az 1 kőr nem pusztán „még egy rundó Unikumot!” jelent... Első játszóterünk az If Kávéház.
Gulyás Dániel
2012. február 20.

Mit lát a gömb? – Magyar Kupa 3. játékhét

Az utolsó selejtezőnap következik, most minden eldől (kivéve, ha még később játszanak le pár meccset a híres ötödik fordulóból…). A múlt héten jobban sikerült a tippelés, az Ottlik-csoportban például a hat meccsből sikerült három telitalálatot elérnünk! Irány a lottózó, ott is összejöhet így egy ötös hármas.   
Koltai Gábor
2012. február 16.

OCSB-döntő 2012

Nem volt nagy meglepetés a négyes döntő mezőnye, az évek óta egymással versengő három csapat (Dumbovich, Galim, Gamax) mellé most az „öregfiúk” kerültek be. Sajnos a vidékiek most sem tudtak beleszólni a versenybe – a megfelelő erősségű ellenfelekkel való rendszeres játék hiánya nagyon érződik a teljesítményükön.    
Kuttner György
2012. február 13.

Vb 1937, Budapest (I.) – Újrajátszás!

1937 júniusában Budapest rendezte az első bridzsvilágbajnokságot. A Bridzsélet a nagy jelentőségű esemény 75 éves évfordulója alkalmából korabeli újságcikkek alapján feleleveníti a Vigadóban megrendezett versenyt és annak előkészületeit: izguljuk végig együtt a világbajnokságot! Mostantól folyamatosan helyzetjelentést adunk, aztán a vb-ről „kiküldött tudósítónk” számol majd be illő részletességgel. Kezdésként lássuk, hogy álltunk 1937 februárjában!
Gulyás Dániel
2012. február 12.

Mit lát a gömb? – Magyar Kupa 2. játékhét

Immár a második selejtezőnapot próbáljuk megtippelni (gyengébbek kedvéért: ezek nem a hivatalos eredmények…). Múlt heti dörzsölésünk néhol túl sok áramot termelt (kiütötte a biztosítékot), de ez nem veszi el kedvünket! Helyenként mellélőttünk, de hát a gömbnek is lehet idény eleji formája. Azt sajnos mi sem látjuk, hogy ki mikor játssza a ráadást, ezért erre nem is merünk tippelni.  
Scharnitzky Péter
2012. február 8.

B-oldal – MP I/B 8. forduló

A feljutó helyek kiélezett küzdelemben találtak gazdára, a 4–8. helyezettek között nagyon szoros volt az állás, néhol csak a század százalékok döntöttek. Nagy meglepetésről mégsem tudok beszámolni, mert a legmagasabb osztályban való szereplés jogát elnyert hat párból öt már a hatodik fordulót követően is elfoglalta a feljutó helyek valamelyikét.